رئا؛ نخستین موتورسواری‌ که توانست در 100 مسابقه سوپربایک نفر اول شود.

راند اول مسابقات قهرمانی سوپربایک 2021 جهان، امروز در پیست MotorLand Aragon در آلکانیز اسپانیا برگزار شد.

جاناتان رئا از تیم Kawasaki Racing Team WorldSBK همیشه در مسابقات قهرمانی سوپربایک جهان تاریخ‌ساز بوده است و امروز هم در پیست آراگون در اسپانیا صدمین پیروزی خود را در تاریخ مسابقات سوپربایک جهان جشن گرفت. او نخستین موتورسواری‌ست که تاکنون توانسته در 100 مسابقه سوپربایک نفر اول شود. این موفقیت رئا، تحسین و تمجیدهای فراوان هواداران در شبکه‌های اجتماعی را به همراه داشت.

قهرمانی سوپربایک جهان؛ Superbike World Championship که با نام‌های SBK World SuperBike, WorldSBK, WSK, WSBK نیز شناخته می‌شود – یک مسابقه سرعت برای موتورسیکلت‌های ارتقاء یافته و اصلاح‌شده است. این مسابقات که نخستین فصل آن در سال 1988 برگزار شد در چند راند انجام می‌گیرد.

‌نتایج خوب تیم کاواساکی در فینال سوپرکراس مونستر انرژی

در فینال بزرگ مسابقات سوپرکراس Monster Energy AMA که جزو مسابقات قهرمانی جهانی FIM محسوب می‌شود، اعضاء تیم Monster energy/pro Circuit/Kawasaki شامل کامرون مک‌ ادو (Cameron McAdoo) ، ست هممیکر (Seth Hammaker) و جو شیمودو (Jo Shimodo) به ترتیب چهارم، پنجم و ششم شدند. در کلاس 450SX ، الی توماک (Eli Tomac) که استارت شروع مسابقه‌اش از میانه جمع رقبا بود نهایتا نهم شد.

مسابقه هیت (heat race) : معمولا شروع رقابت‌های موتوکراس با مسابقات مقدماتی‌ای است که به آنها مسابقات هیت می‌گویند. اینکه هر راکب در شروع مسابقه اصلی از کجا استارت بزند به نتیجه‌ای که در مسابقه هیت کسب کرده است بستگی دارد. مهمتر اینکه مسابقه هیت یک مسابقه حذفی است که از میان 20 یا 21 موتورسواری که در آن شرکت دارند 9 راکب به مسابقه اصلی راه پیدا می کنند. هر مسابقه هیت 5 دقیقه به علاوه یک دور به طول می‌انجامد.

در انتظار محصولی سبز از تیم سبز کاواساکی

نخستین بار در نوامبر 2020 بود که به پروژه هیبریدی کاواساکی نگاهی اجمالی انداختیم، اما در ثبت اختراع‌های اخیر، جزییات طراحی، اندازه و مکان احتمالی باتری هیبریدی-برقی جدید ارائه شده است. البته که کارکرد این باتری تفاوتی با دیگر واحدهای هیبریدی-برقی نخواهد داشت و کارش این است که به هنگام راه‌اندازی موتورسیکلت پشتیبان انجین احتراق داخلی باشد یا در محیط‌های شهری، خود به تنهایی انرژی مورد نیاز موتورسیکلت را تامین کند.

جاناتان رئا؛ برندۀ تست دوروزۀ سرعت در پیست بارسلونا

قهرمان نام آشنای مسابقات جهانی سوپربایک یا WSBK، جاناتان رئا، که با موتورسیکلت Ninja ZX-10RR محصول کاواساکی در این مسابقات شرکت می‌کند، سریعترین زمان پیمایش دور پیست یا Lap time را در مدت دو روز از مرحلۀ تست این دوره از مسابقات به نام خود ثبت کرد که امروز در پیست کاتالونیای بارسلونا پایان یافت. رئا سریعترین زمان دور پیست را به مدت 1’40.264 در روز دوم به ثبت رساند و 0.179 ثانیه سریعتر از نزدیک‌ترین رقیب خود این تست را به پایان رساند. نکتۀ بسیار مهم این که این زمان با استفاده از یک تایر نوع سافت مخصوص ریس به ثبت رسید و از تایر تخصصی نوع Q که برای تشخیص استفاده نشد.

ارتقای موتوکراس‌های کاواساکی برای مسابقات 2021

برنامه Team GreenTM کاواساکی که نزدیک به چهار دهه پیش پا گرفت خدمات بی‌نظیری را در قالب طرح‌هایی چون Racer Rewards و پشتیبانی از مراکز فروش و پشتیبانی فنی در مسابقات، برای راکبین موتورسیکلت‌های کاواساکی فراهم می‌کند. در آمریکا، ریسرهایی که با مدل‌های KX، Ninja/ZX و KRX در رشته‌های چون موتوکراس، آفرود، رود ریسینگ (مسابقه جاده‌ای)، Flat Track و مسابقات SxS شرکت می‌کنند می‌توانند از جوایز برنامه Racer Awards که ذیل Team Green تعریف شده است بهره‌مند شوند.

Ninja ZX-25R؛ انقلابی دیگر از کاواساکی

کمتر کسی فکر می‌کرد که شایعات درباره این محصول در فضای مجازی حقیقت داشته باشد، اما خوشحالیم که در این مورد اشتباه کردیم!
فکر نمی‌کردیم چنین محصولی را به عمرمان ببینیم، اما دیدیم: یک موتورسیکلت اسپرت 250 سی‌سی 4 سیلندر که با یک حساب سرانگشتی می‌شود فهمید که قوی‌ترین موتورسیکلت 250 سی‌سی ای است که تا به حال در دنیای موتورسیکلت ساخته شده شده است.