جاناتان رئا؛ موتورسوار تیم کاواساکی 01

 

قهرمان نام آشنای مسابقات جهانی سوپربایک یا WSBK، جاناتان رئا، که با موتورسیکلت Ninja ZX-10RR محصول کاواساکی در این مسابقات شرکت می‌کند، سریعترین زمان پیمایش دور پیست یا Lap time را در مدت دو روز از مرحلۀ تست این دوره از مسابقات به نام خود ثبت کرد که امروز در پیست کاتالونیای بارسلونا پایان یافت.

رئا سریعترین زمان دور پیست را به مدت 1’40.264 در روز دوم به ثبت رساند و 0.179 ثانیه  سریعتر از نزدیک‌ترین رقیب خود این تست را به پایان رساند. نکتۀ بسیار مهم این که این زمان با استفاده از یک تایر نوع سافت مخصوص ریس به ثبت رسید و از تایر تخصصی نوع Q که برای تشخیص استفاده نشد.

جاناتان رئا؛ موتورسوار تیم کاواساکی 02

مدل جدید Ninja ZX-10RR محصول کاواساکی در این دوره از بهبودهایی در انجین، شاسی و آیرودینامیک برخوردار شده است که در مقایسه با مدل قبلی به میزان بیشتری در حداکثر دور موتور رسیده است و بالچه های کناری برای هدایت مسیر باد در درون بدنه کارگزاری شده‌اند که در سرعت‌های بالا، نیروی رانش به پایین یا downforce قابل توجهی تولید می‌کنند.

پیست کاتالونیا که برای اولین با در سال 2020 برای مسابقات WSBK مورد استفاده قرار گرفت، در این دوره شاهد تغییر مختصری در بخش دور دهم این تست بود. شرایط پیست به طور کلی در روز دوم و پس از استفادۀ شدید رایدرهای برتر WSBK بهبود پیدا کرد.

اولین مسابقۀ قهرمانی که در آن امتیازات محاسبه می‌شود در موتورلند آراگون بین 21 تا 23 ماه می برگزار خواهد شد، اما تست‌های بیشتری متناسب با آن برای تیم موتورسواران کاواساکی با نام KRT برنامه ریزی شده است که بین در تاریخ 21 و 22 آوریل انجام خواهد شد.

جاناتان رئا اظهار داشت: “این تست دو روزه بسیار مثبت بود. در بعضی از تست‌های قبلی به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی، برنامه های ما به تعویق افتاد و این برای اولین بار است که با تمامی حریفان در پیست حضور داریم. ما از تمامی نتایج راضی هستیم. ما موارد زیادی از موتورسیکلت رو تست کردیم؛ از شاسی گرفته تا انجین و سیستم های برق و الکترونیک. مدل جدید Ninja ZX-10RR برای من خیلی راحت و بی دردسر بود. در روز پایانی، ما بر روی تنظیم ویژگی های ریس کار کردیم و من یک شبیه‌سازی ریس انجام دادم که با وقفه مواجه شد – اما برای من بسیار راضی‌کننده بود. به ویژه در میانۀ روز یعنی موقعی که ما سعی می‌کردیم زمان مسابقه را شبیه‌سازی کنیم. ما یک حملۀ زمانی در آخر با تایر SCX انجام دادیم و من توانستم کاملاً سریع آن را انجام دهم. ما با رویکرد مثبتی تست را به اتمام رساندیم و اکنون چشم انتظار موتورلند آراگون هستیم در چند هفتۀ پیش رو هستیم و در انجا کار بر روی شاسی را ادامه می‌دهیم و مراحل بیشتری را پیش از شروع راند اول مسابقه انجام خواهیم داد.”

جاناتان رئا؛ موتورسوار تیم کاواساکی 03

 

جاناتان رئا؛ موتورسوار تیم کاواساکی 04

جاناتان رئا؛ موتورسوار تیم کاواساکی

کویرموتور؛ نماینده رسمی کاواساکی (کاوازاکی) ژاپن در ایران